Скляні ангелята «навідались» до Рогатина (фото+відео)

Пронизаний духовними мотивами захід, проходив у атмосфері мистецької розколяди. Отож, присутні мали нагоду не лише ознайомитися з прекрасними образами «охоронців» України, але й послухати милозвучні колядки у виконанні НАВА «Перлина» клубу с.Підгороддя під орудою Марії Торбин. Варто відзначити й те, що друга мистецька подія у стінах щойно відкритого музею вкотре зуміла згуртувати чималу аудиторію пошановувачів мистецтва.

Нині увазі рогатинців представлено 23 роботи, виконані у давній техніці – живопису на склі, серед яких також картина нашого регіону – «Карпатський ангел». Як було зазначено під час відкриття виставки, нетрадиційною технікою малювання художниця Наталія Курій-Максимів зацікавилась у дитинстві. З 2002 р. почала творити цікаві зображення на крихкому полотні самотужки. Відтак у результаті творчих пошуків львів’янці вдалося віднайти власну мистецьку мову в розкритті сакральних та народних мотивів, які опрацьовані крізь призму стилю народної ікони мальованої на склі у ХVIII – XIX ст.

«Я спробувала чимало технік, але малярство на склі вважаю найулюбленішою, своєю стихією, –зазначає п. Наталія. – Найбільше приваблює те, що вона є автентичною українською, тут чудово поєднуються живопис і графіка, тонко зображається життя народу й правдиво передається його дух».

Ідея створення серії «Янголи», яку, власне, й мають нагоду побачити рогатинці, виникла у художниці під час Революції гідності. Спершу на світ народився милий «Одеський янгол», за ним – ангели Донбасу, Криму та усіх регіонів України. Тепер Наталія Курій-Максимів працює над новими образами для менших міст, мріє намалювати якомога більше ангелят, щоб охороняли нашу державу від зла, котре чатує повсюди. А візит у Рогатин надихнув художницю створити особливого ангела й для Опілля. І хоч роботи п. Наталії на перший погляд поєднані одним мотивом, втім відрізняються чуттєвим забарвленням, ледь вловимими нюансами, емоціями, унікальним баченням кожного куточка держави. Усі вони унікальні, бо створені не пензлем на склі, передусім, їх малювало щире українське серце.

Під час заходу зі словами вітань до присутніх звернулася секретар міської ради Галина Богун, зауваживши: «Ми віримо у захист ангелів змалечку, хоч і не бачимо їх. А такі творчі особистості, як п.Наталія, наділені унікальним даром – помічати те, що іншим не під силу. Ангели України, яких зобразила наша гостя, особливі, наділені винятковою енергетикою. Щиро тішуся, що схожий охоронець з’явиться невдовзі в Опілля. Цікаво, в яких фарбах мисткиня побачить його?..Крім того, мені дуже приємно, що наш виставковий зал не стоїть «мертвим вантажем» на балансі музею, а живе таким мистецьким життям, його відвідують стільки людей, тут проходять такі цікаві заходи».

На відкритті…

На завершення мистецької розколяди, перлиною якої стали “Янголи”, директор музею Ольга Блага акцентувала, що відкриття цієї виставки є дещо символічним для нашого міста, адже тісно переплітається з такою великою подією, як сторіччя Соборності. Тому нехай ці ангели охороняють нашу державу і об’єднують її на довгі роки.

Якщо ви ще не мали змоги побачити милих янголів Наталії Курій-Максимів, обов’язково завітайте у  музеї “Опілля”. Вони «гостюватимуть» тут близько місяця, після чого продовжать свою подорож нашою країною.

 Довідково: Наталія Курій-Максимів народилася 23 березня 1987 р. у м. Самбір, Львівської області. Дитинство провела в селі Верхнє-Висоцьке в Карпатах. Відтоді пробудилася любов до бойківського краю та українських традицій, які бабуся Анна Фецинець, майстриня української вишивки передала ще маленькій Наталі.Найбільший вплив на становлення художниці, мала школа Самбірського педагогічного коледжу, де Наталія навчалася на відділенні образотворчого мистецтва (2002-2004 рр.). Викладачі з фаху: Стасенко В.В., Овчініков В.С., Сидор М.Б., Федів М.Й., Яремків М.М. Далі було навчання у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, там здобула кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва (2009 р). Кваліфікацію художника-графіка Наталія Курій-Максимів здобула у в Українській академії друкарства (м. Львів, 2013 р.). Образи картин мисткині – це авторська стилізація мотивів життя та побуту українського народу, фольклорні сцени. Саме тому ці роботи можна сміливо назвати мистецькою «етнографією» на склі. Серед сюжетів – будні й свята простого люду, які художниця подає легко, з душевним теплом та елементами гумору. Поміж улюблених серій – ілюстрування народних українських пісень, сакральні мотиви та знаки зодіаку. Художниця часто надихається творчістю українських майстрів наївного мистецтва таких, як: М.Приймаченко, Г.Собачко-Шостак, К.Білокур.Наталія Курій-Максимів учасник колективних виставок з 2004 року. Персональні виставки відбулися у Івано-Франківську, Львові, Житомирі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві та інших містах. Роботи зберігаються у колекціях України, Європи та Америки.

Джерело: сайт Рогатинської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *