Рогатин вперше реалізовує проєкт за підтримки Українського культурного фонду

Цьогоріч Рогатинська міська рада та колектив музею «Опілля» взяли участь у грантовій програмі «Культура. Туризм. Регіони», яка реалізується Українським культурним фондом спільно з Державним агентством розвитку туризму України, та здобули впевнену перемогу, ввійшовши у двадцятку кращих серед 509 грантових заявок.

Відтак, пройшовши етап переговорних процедур уже зараз можна із впевненістю ствердити – вперше на теренах Рогатинщини буде реалізовуватись подібний проєкт.

У 2018 році Рогатинська міська рада  спільними зусиллями з громадськістю відкрила Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля», який став центром дослідження та популяризації  історичних та етнографічних особливостей краю. Експозиції музею сформовано  на рівні кращих зразків музейної справи. На сьогодні музей став центром  просвітництва Рогатинської громади та складається з п`яти експозиційних залів і  виставкової площі. Однак, нові виклики часу та сучасні вимоги музейної аудиторії ставлять перед  схожими закладами нові завдання та пріоритети, серед яких найбільш актуальним є питання оцифрування музейних фондів та покращення доступу до них. Окрім  того, важливим аспектом є реекспозиційна діяльність шляхом впровадження  новітніх технологій та створення інноваційного музейного продукту, що і стало б  логічним продовженням діяльності музею «Опілля».

Одна із вагомих проблем музеїв сьогодення – це збереження та презентація фондів, оскільки, велика частина музейних предметів/експонатів часто залишаються у фондах і відвідувач може не здогадуватись про їхнє існування.  Чітко розуміючи, що музейна справа у ХХІ ст. не стоїть на місці і з кожним днем розвивається, працівники музею поставили перед собою завдання – малими, але впевненими кроками модернізувати експозиційні зали. Загальна сума гранту – майже 129 тисяч гривень. За ці кошти будуть закуплені у експозиційні та виставковий зали Smart-телевізори, цифрові носії та навушники. Наразі, окрім закупівлі, основне завдання згідно із проєктом – оцифрування більше пів тисячі музейних предметів/експонатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *